Anasayfa / Arkeoloji / Changzhou Kentinde Kırılmamış Yumurtalar Keşfedildi

Changzhou Kentinde Kırılmamış Yumurtalar Keşfedildi

Nanjing Müzesi Arkeoloji Enstitüsü’nden araştırmacılar, Liyang ilçesindeki Shangxing Kasabası’nda bir mezarda bir çömlek kavanoz kalıntısının içinden kırılmamış çok sayıda yumurta buldular. 2500 yıllık olan yumurtaların sayımı için X ışınları kullanılacak. Arkeolog Zhou Hengming ise 2500 yıllık yumurtaları kırmaktan korktuğu için dokunmaktan kaçındığını ifade etti. Arkeoloji Enstitüsü Başkanı Lin Liugen, yumurtaların akının ve sarısının büyük ölçüde çürümüş olduğunu, salamura yapılarak korunup korunmadığının ise DNA testleri ile belirlenebileceğini söyledi.

Lin Liugen, bu yumurtaların, birçok neslin yaşam sürekliliğini sembolize ediyor olabileceğini ifade ederek sözlerine şöyle devam ediyor: ​”Cenaze törenlerinin dini inançları veya en basit şekilde alışkanlıkları yansıtabileceğini, dolayısıyla mezar sahibinin yumurta yemekten zevk aldığını ve ölümden sonra da bu zevki devam ettirmeye karar vermiş olabilir.”

Antik Çin mezarlarında ilk olarak kırılmamış yumurtalar bulunuyor. Yumurtalar ve kabı şuan sabit sıcaklık ve neme sahip olan bir dolapta saklanıyor.

Arkeologlar ise mezardaki diğer kaplarda tahıl ürünleri olabileceğini ancak zamanla yok olduklarını belirtiyorlar.

30.03.2019 https://www.webtekno.com/cin-de-bir-mezarda-2500-yillik-kirilmamis-yumurtalar-bulundu-h65758.html

Dikkatinizi Çekebilir...

Antik Uygarlıkların Ömürleri

Cambridge Üniversitesi’nden Luke Kemp’in hazırladığı, uygarlıkların ne kadar süre varlıklarını devam ettirdiklerinin karşılaştırmasını içeren grafik yer …

Adıyaman Müzesinde Ziyaretçilerin İlgisi Büyük: Dev Salyangoz Fosili

Adıyaman da 2008 yılında Haydarlı bölgesinde bulunan, 44 santim boyutunda, 85 santim uzunluğunda ve 38 …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Watch Dragon ball super