Anasayfa / Arkeoloji / X-Işınları ile Görüntülenen 17. Yüzyıl Kutusu.

Notice: Trying to get property of non-object in /home/u7444906/public_html/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/post-head.php on line 73

X-Işınları ile Görüntülenen 17. Yüzyıl Kutusu.

Güçlü X ışını görüntüleme teknikleri Fransız arkeologların gizemli ve hasarlı 17. yüzyıl kutusunun ulaşılmaz içeriğini görmelerini sağladı.

Bilim adamları neredeyse şaşırtıcı çözünürlükte çok paslanmış kutunun kırık kapağından görülebilir dairesel unsurları görmeyi başardı.Kutunun içerisinde küçük kil madalya ve iki inciden oluşan bir hazine bulunuyor.Sadece 1.6 inç olarak ölçülen, metal kutu Grenoble’nın Saint Laurent, kilisesinde yapılan kazılarda bulunmuştur. Eser 17 yüzyıldan kalma 195 mezarlardan birinde bir ceset ile birlikte gömülüydü.

kutukutu

Son 20 yıldır arkeolojik araştırmaların merkezini oluşturan bölge 4. yüzyıla kadar uzanan 1.500 ‘den fazla mezar ve 2000 nesneyi ortaya çıkarmıştır.

Hassas kutu ilk Vienne, Fransa CREAM (Centre de Restorasyon et d’Etude Archaeologique Belediye) tarafından restore edilmiştir. oksidasyon sürecini durdurma işlemi başarılmıştır.

Çabalara rağmen, bu kutuyu açmak imkansızdı.Daha sonra Arkeologlar eseri dünyanın en güçlü X-ışını makinelerinden birini barındıran Avrupa Sinkrotron Radyasyon Tesisi’ne (SDBY) getirdi.

Kutu Sinkrotron X-ışını faz kontrast mikro tomografi kullanılarak tarandı ve bu teknik ile yüksek çözünürlüklü 3D görüntüler elde edildi.

SDBY bilim adamı Paul Tafforeau, yaptığı açıklamada.”Bunun sadece bir sergi adına görüntü üretmek için küçük bir fizibilite çalışması olması gerekiyordu. Ancak sonuçlar tam bir ölçekli araştırma projesine dönüştü bu yüzden,hayret verici “deneyler ve kutunun 3D görüntüler üretti

Tarama Tafforeau ve ekibinin kötü durumda çıkan ve neredeyse birbirine yapışmış iki inci ve üç madalyayı, ayıklamasını sağladı.

Madalya dijital ayrıldı sonra, bilim adamları ince ayrıntılarla üç madalyayı görünür hale getirmek için render ve 3D sanal aydınlatma teknikleri uygulandı.

Saint Laurent, kilise kazı sorumlusu arkeolog Renée Colardelle “Bu yıkıcı olmayan araştırmalar şaşırtıcı sonuçlar üretti,” dedi.

Tek madalya ile ilgili, İsa çarmıhta iki figür dibinde duran haç görülebilir. Madalyonun diğer tarafında bir gravür Mesih’in dirilişini gösterir. Sahne mezardan dışarı bir bacak ile dikenlerden bir taç taşıyan bir figür ile sembolize edilir.

Diğer iki madalya aynı ve farklı yerlerde hasarlı olarak kırılmış.

sikke

Elde edilen Iki özdeş eser madalya görüntülerinin bir arada illüstrasyonları ve hatta yeniden yazıtları yapılmıştır.

Bir tarafta, Aziz John Baptist tarafından Mesih’in vaftiz sahnesi yazıt ile, görünür “Ve kelime beden oldu.”

Araştırmacıların söylediğine göre ters tarafı Mary’nin kucağına oturmuş bebek İsa’ya altın, buhur ve mür getiren üç bilge adamlar gösterir. Madalya korunması durumunu göz önüne alındığında, Mary arkasında sadece Yusuf’un varlığı kabul edilebilir,

Discovery News’tan alınan bilgilere göre bir sahne ile birlikte yazıt halinde bir psalm başlangıcı: ADORAMUS TE, Christe ET BENEDICIMUS TIBI (“Biz, Ey Mesih Thee tapıyorum ve biz Thee korusun”).

Araştırmacılar “Bulgu inanç ve 17. yüzyılda yerel halkların uygulamaları bilgimizi güçlendiriyor,” dedi ve “Bu bilimsel keşif ötesinde, tahribatsız teknikler yoluyla elde edilen görüntülerin kalitesi arkeologlar için yeni perspektifler açacak,” diye ekledi.

Metal kutunun oksidasyonunu durdurmak için yapılan Restorasyondan sonra.Saint Laurent kilisenin nef kısmında bulunan emanetler şimdi Grenoble Arkeoloji Müzesinde sergilenmektedir.

KİLİSD

Dikkatinizi Çekebilir...

Höyüğün Tepesinde Bulunan İnsan Yapımı Tünel Gizemini Koruyor

Sivas’ın Hafik ilçesinde bulunan Delik Tepe Höyüğünün tepesinde yer alan insan yapımı tünel gizemini korumaya devam ediyor. Durulmuş köyü …

Antik Uygarlıkların Ömürleri

Cambridge Üniversitesi’nden Luke Kemp’in hazırladığı, uygarlıkların ne kadar süre varlıklarını devam ettirdiklerinin karşılaştırmasını içeren grafik yer …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Watch Dragon ball super